» » Обласний фестиваль туристичних відеофільмів
Информация / Велосипедний / Водный / Горный / Лыжный / Пешеходный : Обласний фестиваль туристичних відеофільмів

Обласний фестиваль туристичних відеофільмів

ПОЛОЖЕННЯ 

 про Обласний фестиваль туристичних відеофільмів

 

Обласний фестиваль туристичних відеофільмів – це творчий конкурс аматорських експериментальних відеоробіт, підготовлених представниками різних установ Дніпропетровської області, авторами та авторськими колективами, які мають відношення до сфери краєзнавства, освіти і туризму (педагоги, студенти, учнівська молодь тощо).

 

Скачть положение:   polozhennya-festivalyu-vdeoflmi.doc [1,17 Mb] (cкачиваний: 16)

 

 

I. Мета та завдання 

1) залучення талановитої молоді, освітянської громадськості до створення мистецьких проектів, здатних поєднати кращі історичні надбання минулого з новими креативними ідеями та поглядами в майбутнє ріднокраю;

2) пропаганда туризму і краєзнавства, здорового способу життя і знань з охорони природи;

3) узагальнення досвіду роботи зі створення короткометражних відеофільмів;

4) підвищення творчого і технічного рівня роботи із польовими матеріалами, їхньої обробки і представлення у форматі відеофільмів;

5) виявлення й пропагування найкращих авторських робіт.

 

IІ. Керівництво фестивалем

Керівництво фестивалем здійснює комунальний заклад «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради» та Дніпропетровська обласна федерація спортивного туризму.

 

IІІ. Ключові дати організації і проведення фестивалю 

Перший (заочний) етап фестивалю – січень-лютий 2013 р.

Подання робіт на конкурс – до 10 березня 2013 р. (включно)

Розсилка запрошень переможцям і призерам фестивалю електронною поштою – до 20 березня 2013 р.

 

Другий (очний) етап фестивалю – 29 березня 2013 р.

Реєстрація очних учасників за запрошеннями – 29 березня до 9.30.

Початок перегляду конкурсних відеофільмів – о 10.00 год.

 

ІV. Місце проведення і орієнтовна програма фестивалю

Комунальний заклад «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради (м. Дніпропетровськ, вул. Яружна, 49-А).

Програмою очного етапу фестивалю передбачається організація наступних заходів:

1) перегляд та обговорення конкурсних відеофільмів, визнаних журі на заочному етапі переможцями та призерами;

2) перегляд відеофільмів, поданих поза конкурсом, відзнятих співробітниками та кружківцями ДДЮЦМС тощо;

3) організація додаткових конкурсних оцінювань відеофільмів – «Приз глядацьких симпатій», «Відео-Нострадамус» тощо;

4) зустрічі із професійними працівниками галузі кіномистецтва і телебачення, майстер-класи переможців із відеомонтажу та відеознімання тощо.

 

V. Заявка на участь у фестивалі

Заявки на участь (за формою додатку А) та відеофільми на дисках (відповідні вимогам у додатку Б) приймаються до 10 березня 2013 р. (включно) за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Яружна, 49-А, КЗ «ДДЮЦМС» ДОР»; тел. (056) 734-80-11 – спортивно-туристичний відділ. Матеріали, подані пізніше вказаної дати, не беруть участі у конкурсному доборі.

 

VI. Умови проведення фестивалю 

Фестиваль організовується і проводиться у два етапи – заочний (попередній, перший) та очний (основний, другий).

Під час заочного етапу фестивалю спеціалізоване компетентне журі оцінює представлені до участі відеофільми, визначає призерів і переможців, які запрошуються до участі в очному етапі фестивалю. Під час очного етапу фестивалю відбувається демонстрація відеофільмів, визнаних журі переможцями та призерами, організовуються додаткові конкурсні оцінювання.

У фестивалі беруть участь фільми, які раніше не представлялися на обласні конкурси. Один автор (авторський колектив) представляє один або декілька відеофільмів (по одному за номінацією) по наступних номінаціях:

1)    «Дитячий туризм»;

2)    «Дорослий туризм»;

3)    «Природа і краєзнавство»;

4)    «Екстремальні подорожі та сходження».

Оргкомітет може ввести додаткові номінації. Учасники фестивалю мають право пропонувати номінації для конкурсу туристичних відеомаршрутів на наступний конкурсний рік.

Головною вимогою до змісту відеосюжетів (фільмів), що подаються до участі у конкурсі, є відображення туристської, краєзнавчої, природоохоронної тематики, зокрема спортивних походів, туристичних змагань, екстрім-заходів, краєзнавчих досліджень природи та історії, експедицій та екскурсій, заходів з охорони природи та вирішення екологічних проблем, розповідей про видатних особистостей туризму тощо. Відеофільми краєзнавчої тематики повинні бути сюжетно пов'язані з територією Дніпропетровської області.

Оргкомітет вимагає обов’язкову передачу відеоматеріалів до фонду КЗ «ДДЮЦМС» ДОР та гарантує збереження авторських прав власника відеоматеріалів. Подані на конкурс відео сюжети (фільми) можуть бути представлені на офіційному сайті КЗ «ДДЮЦМС» ДОР, на офіційних сторінках Центру у соціальних мережах, передаватися за згодою авторів зацікавленим організаціям та підприємствам (телеканалам, періодичним виданням тощо) для широкого висвітлення туристичної роботи, яку організовують і проводять на теренах Дніпропетровщини.

 

VIІ. Особливості організації і проведення очного етапу фестивалю

Під час проведення очного етапу фестивалю усім присутнім демонструються відеофільми, визначені на першому етапі журі як переможці та призери без повідомлення остаточних результатів їх оцінювання. Під час перегляду відеофільмів серед глядачів організовуються альтернативні (додаткові) конкурсні оцінювання. По завершенні відеопереглядів та підбитті результатів додаткових конкурсних оцінювань оголошуються підсумки (назви фільмів, прізвища їх авторів, зайняті місця) по всіх номінаціях.

До додаткових (альтернативних) конкурсних оцінювань відносяться два конкурси, організовувані серед усіх присутніх на фестивалі – «Приз глядацьких симпатій» і «Відео-Нострадамус».

«Приз глядацьких симпатій» покликаний визначити думку учасників фестивалю туристичних відеофільмів і визначити найбільш популярні з них. У якості експертів (журі) може бути будь-хто із учасників фестивалю. Задля забезпечення об’єктивності оцінювання бажаною умовою для експерта є перегляд усіх відеофільмів за конкурсною номінацією (-ціями). Визначення переможців проводиться шляхом заповнення кожним експертом картки, на якій зазначається його прізвище, ініціали, місто (район), який він представляє, і перелік з трьох відеофільмів (у послідовності місць від 1-го до 3-го), які за думкою експерта є переможцями у своїй номінації. Ті експерти, які визначать найбільш точну послідовність фільмів-переможців фестивалю по всіх чотирьох номінаціях, будуть відзначені спеціальним призом «Відео-Нострадамус».

 

VIII. Підбиття підсумків та нагородження переможців

Підведення підсумків фестивалю і відзначення переможців та призерів здійснюється на підставі:

а) незалежних оцінок членів компетентного журі за відповідними критеріями оцінювання відеофільмів (технічна якість, режисура, робота оператора, звук, монтаж, емоційний вплив тощо);

б) підсумкового голосування за зведений протокол розподілу місць на засіданні журі;

в) підсумкового протоколу обробки карток за результатами конкурсу «Приз глядацьких симпатій» та «Відео-Нострадамус».

Автори (авторські колективи) відеофільмів, що стали переможцями і призерами фестивалю, нагороджуються дипломами та призами.

Кожен автор (авторський колектив) має право отримати підсумковий протокол з оцінками членів журі по всіх фільмах і за всіма критеріями, або ознайомитися із ними на офіційному сайті КЗ «ДДЮЦМС» ДОР по завершенні фестивалю.

 

ІX. Фінансування

Витрати, пов’язані з організацією, підготовкою та проведенням фестивалю, здійснюють комунальний заклад «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровська обласна федерація спортивного туризму. Оргкомітет може залучати спонсорську допомогу для організації і проведення фестивалю.

Проїзд, харчування та проживання учасників – за рахунок організації, що відряджає.

 

ДОДАТОК А

Заявка на участь в Обласному фестивалі туристичних відеофільмів

(заповнюється окремо на кожний відеофільм)* 

 

Назва організації, яку представляє автор (авторський колектив)

 

Назва району (міста обласного підпорядкування) області, який представляють автори

 

Автор (авторський колектив) – ПІБ повністю

 

Контактна адреса, мобільний телефон автора (-ів)

 

Контактний e-mail авторів або організації

 

Назва відеофільму, представленого на конкурс

 

Назва номінації, за якою висувається фільм:

5 «Дитячий туризм»;     5 «Дорослий туризм»;   5 «Природа і краєзнавство»;

5 «Екстремальні подорожі та сходження»

Формат відеозапису на електронному носії

 

Тривалість відеофільму, хв.

 

Дати і місцевість здійснення подорожі, про яку йдеться у конкурсному відеофільмі

 

Дата подання матеріалів на фестиваль

 

Підпис автора (-ів)

 

 

* Подається у роздрукованому вигляді та записується на електронний носій, на якому розміщується відеофільм.

 

 

ДОДАТОК Б

Технічні вимоги до відеофільмів, що подаються на конкурс

 

1). Тривалість відеофільму повинна становити від 5 до 15–20 хвилин.

2). Наявність у змісті відеосюжету титрів із назвою фільму (на початку відеофільму), інформацією про його авторів, оператора(-ів), монтажера(-ів), звукорежисера(-ів) тощо.

3). Відеофільм обов’язково повинний містити роботу оператора, звукорежисера, монтажера, мати режисерські рішення, відповідати певному сценарію. Зазначені складові є головними при оцінці якості відеофільму.

4). Найяскравішими і зрозумілими для глядача є ті фільми, в яких самі їхні «герої» спілкуються один з одним, дають пояснення навколишнім подіям чи місцевостям, коли наявна закадрова розповідь ведучого тощо. Тому звукорежисерська робота обов’язкова у конкурсному відеофільмі.

5). Обов’язковим є наявність прикінцевого титрового супроводу із зазначенням прізвищ автора(-ів), режисера(-ів), звукорежисера(-ів), монтажера(-ів) тощо. Такий супровід є обов’язковим для будь-якого відеофільму, оскільки засвідчує їхнє авторство, і певним чином свідчить про автентичність відповідного твору. Також у титровому супроводі потрібно вказувати авторів і назви (бажано – і джерело) використовуваних музичних композицій, легальність їх застосування у фільмі, збереження авторських прав на медіапродукт тощо.

6). Відеофільм, поданий на конкурс, повинний мати вигляд одного окремого відеофайлу, виконаному в одному з популярних відеоформатів (рекомендовані формати: .avi, .wmv, .mp4, .mpeg4, .mkv, .m4v, .asf, .3gp, .mov, .vob тощо). Також припустимими є формати Flash-відео (.flv, .swf), TS-формат тощо.

7). Рекомендовані для обробки відеофільмів та аудіофайлів найпростіші комп’ютерні програми: ВидеоМАСТЕР (©AMS Software), Windows Movie Maker, Switch Sound Converter Plus, Windows Movie Maker, Audacity, WavePad Sound Editor, Adobe Premiere Elements, Sony Vegas, Avid Liquid, Canopus Edius, Pinnacle Studio, Ulead Videostidio та ін.

8). Відеофільми представляються на дисках DVD тільки у відповідному форматі (кожен фільм на окремому диску). На диску або на його обкладинці має бути підписана назва відеофільму, його тривалість та прізвище автора, заявлена конкурсна номінація.

9). Не приймаються до участі у конкурсі роботи, які не містять відеоряду, тобто, побудовані за принципами статичних (або при комбінації статично-динамічних) кадрів, тобто формуються виключно або переважно із динамічних світлин (фотографій), виконані у форматі презентації, фотопрезентації (.ppt, .pps і т.п.), містять лише музичний супровід. Неприпустимо виставляти для участі у конкурсі запозичені відеоматеріали, комбіновані відеоряди із неавторських відеосюжетів тощо. Подібні роботи журі знімає з конкурсного відбору.

 

 

 

Розробник положення:

методист з краєзнавства, к.геогр.н., доц.

Афанасьєв Олег Євгенович.

Тел. для довідок: 0676338385, 0952305700

 

 

 

 

 

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Контакты