» » » Очный чемпионат Украины по спортивным туристическим походам (пешеходный туризм)
Новости / Соревнования : Очный чемпионат Украины по спортивным туристическим походам (пешеходный туризм)

Очный чемпионат Украины по спортивным туристическим походам (пешеходный туризм)

ФСТ Украины від 03.08.2010 р.

Президентам територіальних федерацій

спортивного туризму в АР Крим, областях,

містах Києві та Севастополі,

членам комісії з пішохідного туризму

 

 

Інформуємо, що у зв'язку із високим рівнем пожежної небезпеки в гірській частині Криму та враховуючи клопотання Кримської федерації спортивного туризму, Мінсім'ямолодьспорту України перенесло терміни проведення очного чемпіонату України зі спортивних туристських походів (пішохідний туризм) з вересня на жовтень ц.р.

Відповідно до внесених змін зазначений Чемпіонат буде проведено в АР Крим з 15 до 29 жовтня 2010 р.

 

Враховуючи зазначене, просимо президентів територіальних федерацій спортивного туризму поінформувати усіх можливих учасників чемпіонату про зміну термінів його проведення та надати на електронну пошту ФСТУ уточнені попередні заявки щодо участі команд у цих змаганнях до 10.09.2010.

Окрім того, просимо комісію з пішохідного туризму (голова комісії – Трощенко В.А.) вжити додаткових вичерпних заходів щодо якісної підготовки та проведення вказаного чемпіонату та семінару суддів (12-14.10) спільно із Кримською федерацію спортивного туризму та іншими територіальними осередками ФСТУ.

 

З повагою.

 

віце-президент В.А.Соколов

 

 

Общие условия Чемпионата:

 

  1. Для участі в Чемпіонаті команди повинні мати туристське спорядження необхідне для проведення походу 3 к.с. з елементами вищих категорій.

  2. Під час проходження мандатної комісії команда регіструє в ГСК GPS-навигатор, а також демонструє устрій (BlueTooth або USB-кабель), з допомогою якого треки руху групи будуть в контрольних точках та на фініші переноситься в судівський компьютер.

  3. Прграмне забезпечення навігатора повинно бути сумісне з ПО «Garmin».

 

День Чемпіо-нату

День

походу

Зміст змагань

Місце змагань на етапах

1

 

Заїзд суддів. Облаштування етапів. Організаційні питання.

с.Межгорье

2

 

Заїзд команд до 14-00. Мандатна комісія. Робота виїздної МКК. Жеребкування.

с.Межгорье

3

1

Початок змагань. Проходженння лісної ділянки, що важко долається. Підйом скельно-осипниом схилом на перевал. Спуск з перевал.

Технічний етап Переправа по колоді через річку Бурульча та проходження каньйону р. Бурульча

с. Межгорье

4

2

Каньон р. Суат — метеостанция Карабі. Контр. точка.

 

5

3

Метеостанція — півн. відроги Карабі — ур. Бойсу

 

6

4

Каньон р.Бойсу — г.Кубрiали-Кир — спуск в каньйон Танасу — верховья р. Танасу

 

7

5

Перевал Большие Ворота. Технічний етап Проходження СКЕЛЬНОГО ПЕРЕВАЛУ 1Б-2А к.ск.- турстоянка Чігенітра

 

8

6

Чігенітра — перевал Нефань-Богаз — вершина Каратау — витік р. Суат

 

9

7

р. Суат — г. Тирке — Демерджи-яйла - пер.Фунна — Етап: спуск в долину р. Ангара. Т/с “Сосновка” - контр. Точка.

 

10

8

Сосновка — каньйон Cарпа-су, Беш-Коба або каньйон Орлиное ущелье — турприют “Онікс-тур” - р. Хораб-Тавель — ур. Кизил-яр - ст. Оленья

 

11

9

Оленья — Технічний етап брод реки Альма — верховья р. Яникер — р. Марта

 

12

10

Марта — овр Чутулга — г. Улу-Чахил — р. Кача — Шелковичноє (устьє р. Каспана)

 

13

11

Каспана — р. Стиля - г. Бойка — спуск по каньйону або осипним схилом— Технічний етап: переправа через р. Коккозка - с. Соколиное — г. Седам-Кая - ст. Ай-Димитрій.

 

14

12

Ай-Димитрій — Богатое Ущелье — г. Мачу — ск. Алачак-Кая — г. Хлама — хр. Таушан-Тепе -Технічний етап переправа через р.Черную — финиш. Т

Бiля
с. Морозовка

15

13

Підведенння підсумків. Нагородження. Відїзд до Севастополя.

18 км траси Севастополь-Ялта

 

 

3.2. Умови дистанції очного Чемпіонату України “Спортивні туристські походи” (пішохідні походи ІII категорії складності)

1. Клас дистанції – V

2. Довжина дистанції до 195 км.

3. Сумарний перепад висот __________ м.

4. Кількість контрольних пунктів — до 30 шт.

5. Кількість етапів: 7 (6 – з самонаведенням).

6. Заданий час на етапі – 25 хв. Контрольний час — 30 хв.

Проходження дистанції в заданому напрямку. Команди користуються власними картами будь-якого масштабу.

Склад команди 6 учасників (не менше однієї особи протилежної статі) + 1 представник за бажанням команди. При наявності в складі групи 7 учасників, технічні етапи долають всі 7 учасників та всі рюкзаки без преференцій по часу. Всю дистанцію «Крос-походу» повинна здолати команда в повному складi, в.т.ч. В команді мае бути не менш 1 особи протилежної статі.

ПЕРЕЛІК ЕТАПІВ : «Навісна переправа через річку(або яр)», «Крутопохила переправа вниз», «Пiдйом по схилу з елементами вертикальних перил», «Спуск по вертикальних перилах», «Переправа через річку по колоді», «Переправа через річку вбрід з використанням перил», «Транспортування «потерпілого» + підйом по скельній ділянці», «В'язання вузлів».

Всі етапи працюють з 8.00 до 18.00 першого за графіком днем, та з 8.00 до 14.00 другого дня.

Всі етапи проходяться згідно НАСТАНОВ щодо проведення змагань з пішохідного туризму та пішохідних туристських походів, затверджених рішенням Виконкому. Федерації спортивного туризму України від 27.03.10

 

Додатково вводиться штраф за пропуск контрольного пункту – 100 (сто) балів за кожний КП. Відсутність треку будь-якої денної ділянки маршруту штрафується 150 балами.

Маршрут кожна команда долає пішки самостійно, без допомоги сторонніх осіб. Буде організована одна закидка продуктів харчування на середині маршруту (буде повідомлено додатково).

Мандатна комісія працює 15 жовтня 2010 року з 12.00 до 18.00 на територiї турбази «Баксан» в селi Мєжгорьє Бiлогорського району.

На старті буде працювати виїздне МКК, куди всі команди повинні подати заявочні документи для проходження маршруту пішохідного походу 3 к.с. (в тому числі довідки про досвід участі та керівництва походами на кожного учасника групи) згідно Правил змагань з спортивного туризму, затверджених 24.04.2008 року. Після проходження маршруту учасникам команд, які подали звіт, у виїздній МКК видаються довідки про проходження маршруту, а керівники отримують довідку після здачі письмового звіту в повному обсязі в центральну маршрутно-кваліфікаційну комісію Федерації спортивного туризму України.

ГСК має право внести зміни до даних Умов до старту першої команди. Команда разом із заявочними документами подає декларацію на спеціальне спорядження, яке планує використовувати на технічних етапах. ГСК буде здійснювати контроль за командами на маршруті та перевіряти наявність спорядження, заявленого в декларації.

Зі схемами та довжинами етапів команди знайомляться безпосередньо на етапі. Групове спорядження, (мотузка основна діаметром 10 (8 по спецдопуску) мм 3 х 50 м., допоміжна 2 х 50 м.; карабіни – 6 шт., гак скельний – 6 шт. (бажано не менш 2 швелерних), молоток (айсбаль) – 1 шт., витратна основна вірьовка діаметром 10 мм – 20 м), є достатнім для проходження технічних етапів.

На контрольних пунктах маршруту, визначених ГСК команда фотографується з предметом від ГСК. Фото на технiчних этапах та локальних перешкодах, на яких суддi не присутнi, виконуються в ключович точках. Фото, на яких знищена EXIF-шнформацiя, не приймаються.

Команди повиннi подати в МКК 2 заповнені маршрутні книжки (крім нитки маршруту).

У разі неповного проходження заданого маршруту МКК має право зменшити категорію складності.

Суддів від команд привозити не потрібно.

Тренування команд в місці розташування етапів (в межах етапу) заборонено.

Доповнення до підведення підсумків В разі рівності штрафних балів, краще місце посідає команда, що швидше подолала етап Вузли(з врахуванням штрафів на цьому етапі)

 ____________________________________________________________________________

На сайте http://risk-life.com/ размещены Условия очного чемпионата Украины по походам (пешеходный).

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Контакты