» » » От пешеходной коммисии ФСТУ. (Для ознакомления).
Новости / Правила : От пешеходной коммисии ФСТУ. (Для ознакомления).

От пешеходной коммисии ФСТУ. (Для ознакомления).

1.Загальні причини необхідності розвитку системи змагань.

З кожним роком росте кількість команд ,які претендують на участь в змаганнях найвищого рівня . Вирівнюється рівень підготовки команд, посилюється конкуренція , зменшується перевага лідерів і їх відрив в результатах.

Разом з цим пропускна спроможність дистанцій (при одноденному виступі команд на дистанції ) на якісних дистанціях обмежена і у найблжчі рік-два не зможе задовольнити потреби  всіх команд, які претендують на лідерство і чемпіонство .

З іншого боку , на рівні регіонів тільки поодинокі обласні осередки ФСТУ спроможні самостійно проводити повноцінні змагання на дистанціях 4 і 5 класу, як за причин недостатку кваліфікованих команд , так і за браком суддівських кадрів.Тому ,навідь, команди ,которі за рівнем нижче середнього національного для того , щоб мати раз на рік можливість набути досвід виступу на складних дистанціях не відмовляють собі в задоволенні прийняти участь в національному чемпіонаті. І в цьому вони можливо праві , бо іншої можливості для росту і цільової установки при плануванні набуття піка спортивної форми і реалізації своїх спортивних амбіцій на регіональному рівні вони не мають.

З причин нерівномірності розподілу найбільш підготовлених команд між територіальними осередками ФСТУ може порушуватись принцип спортивної справедливості, тому що заради розширення територіальної участі до змагань допускаються команди не за рівнем показаних результатів , а за приналежністю до певних територій.

Набуває актуальності питання про введення системи відбору найбільш підготовлених команд вищого рівня і визначення сильнішої команди серед них,  збільшення загальної кількості учасників змагань (як за кількістю  областей , так і кількості команд),надання можливості більшій кількості команд середнього рівня підготовки   виступу на дистанціях вищої складності і набуття досвіду змагань на національному рівні.

 

2. Зональні тури чемпіонату України- як один із варіантів

    розвитку системи   змагань з пішохідного туризму.

           

            Пропонується проведення чемпіонату України і  змагань на Кубок України у два тури.Проведення першого туру змагань відбувається на відбіркових національних  змаганнях серед команд розбитих на певні групи (пропонується – за територіальним принципом з розбивкою територій на так звані зони), за результатами яких визначаються фіналісти як чемпіонату України, так і Кубку України. При цьому до змагань на кубок України допускаються команди ,які не потрапили до фінальної частини чемпіонату  України (при цьому кількість їх теж обмежується за підсумками відбіркового туру – відбіркових змагань у зонах).

            Чемпіонат і кубок  (їх фінальні тури) при цьому може співпадати за місцем проведення і проводитись одне за одним в часі,оскільки змагаються різні команди (на відміну від відбіркових змагань).Це сприятиме як полегшенню організаційно- фінансового забезпечення змагань, так забезпеченню суддівськими кадрами. До того ж, по місцю такі змагання можуть співпасти як з молодіжно-учнівськими  змаганнями з рознесенням  їх в часі (до або після), або проходити паралельно з вело змаганнями.Це може ще більше сконцентрувати кошти і організаційні зусилля федерації.

            В територіальні зони для проведення відбіркових змагань пропонується обєднати суміжні обласні осередки з урахуванням рівномірного розсіювання провідних за силами обласних осередків.

Відбіркові змагання в проводити у заздалегідь визначеній черговості на базі відкритих обласних змагань учасників зони ( або робити паралельний залік на них для зональних команд). При цьому формування ГСК здійснювати за погодженням або із затветвердженням Виконкомом ФСТУ.Інспектора і апеляційне жюрі затверджувати Виконкомом федерації. Змагання вважати загально національного рівня –  як перший тур чемпіонату і кубку України.

            З кожної територіальної зони передбачити вихід двох-трьох команд         ( кількість визначається в залежності від класу дистанцій , середнього кваліфікаційного рангу дистанцій зональних змагань, кількості команд) для участі в другому турі  чемпіонату України,а дві-три наступні за місцями команди отримують право на участь в Кубку України. Таким чином , з кожної зони одночасно отримують право приймати участь в фінальних національних змаганнях 4-6 команд.При чому, команди не можуть приймати участь у фінальному турі двох змагань  одночасно – або участь в Кубку України , або в чемпіонаті.

            За декілька років практично всі обласні осередки набудуть досвіду  як участі в національних змаганнях , так і відповідального проведеня змагань на найскладніших дистанціях у національних змаганнях , що позитивно відібється на кваліфікаційному рості учасників і суддів у всіх обласних осередках.

 

3. Пропозиції , що до визначення складу територіальних зональних груп (для 

   пішохідного туризму).

           

            Західна група:                   -             Закарпатська, Чернівецька, Івано- 

                                                                     Франківська, Львівська,

           

            Північно-західна               -            Хмельницька, Волинська, Рівненська,

            група                                                Тернопільська ,

 

           Південна група                  -              АР Крим, Севастопіль, Херсонська, 

                                                                       Миколаєвська, Одеська

 

           Центральна група              -              Запорізька,Кировоградська,

                                                                      Дніпропетровська,Донецька

           

            Східна група                      -             Луганська, Харківська, 

                                                                       Полтавська,Сумська

 

           Північна група                   -             м.Київ,Київська ,Чернигівська, 

                                                                       Житомирська, Вінницька

 

 

 

 

4. Основні засади формування ГСК, відбору учасників.

 

Кількість команд від областей не обмежувати

До другого туру виходять команди за показаним результатом , а не за ознакою належності до регіону (всі команди можуть належати до одного регіону).

ГСК змагань формується на принципі спільного представництва суддів всіх учасників зони ,головний суддя , інспектори і апеляційне жюрі визначаються Виконкомом ФСТУ.

Звіти про змагання затверджуються Виконкомом ФСТУ.

Рішенням Виконкому ФСТУ затверджується  перелік команд , які вийшли до другого туру національних змагань, виходячи з класу дистанцій , середнього кваліфікаційного рангу дистанцій зональних змагань, кількості команд.

 

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Популярные записи

    Контакты