» » Кубок області зі спортивного (пішохідного) туризму
Пешеходный / Новости / Соревнования : Кубок області зі спортивного (пішохідного) туризму

Кубок області зі спортивного (пішохідного) туризму

Порядок (Умови) подолання дистанції "Смуга перешкод" Кубоку області зі спортивного (пішохідного) туризму.


1.Клас дистанції - 3-й

2.Довжина – до 1000 м.

3.Дата проведення: 20.10.2018


4.Місце проведення: м. Дніпро ос. Намистинка

5.Сумарний перепад висот – 60 м.

6.Кількість етапів – 9, з самонаведенням – 6. Кількість спеціальних прийомів – 1.

7.Проходження дистанції – згідно чинних Правил, Настанов з проведення змагань з пішохідного туризму (2015 р.) та цих Умов.

8.ПКЧ1- 20 хв.

9.Проходження всієї дистанції в касках, лікті та коліна закриті.

10. Склад команди: 4 особи (не менше одного учасника протилежної статі).

11. Стартовий інтервал 30 хв. (може корегуватися).

12. Команда прибуває на місце старту з декларацією спорядження за 5хв. до старту для проходження технічної комісії.

13. При проходженні дистанції лідирування заборонене.

14. Все нестандартне спорядження повинно бути задекларовано і пройти технічну комісію у складі головного судді та судді з безпеки не пізніше ніж за 5 год. до початку змагань на дистанції.

15. Необхідне спорядження: перелік викладено в Регламенті. Інше спорядження – на розсуд команди.

16. Умови можуть бути спрощені та оголошені на нараді представників.

Перелік етапів

Номери етапів відповідають порядку їх проходження. В разі необхідності порядок може бути змінено. Остаточний порядок подається під час показу дистанції.

Скорочення:

ППС- проміжний пункт страховки,

ПС – пункт страховки,

ТС – точка страховки,

ПКЧ – проміжний контрольний час,

ДП – ділянка перешкоди,

ЗСК- заглушений суддівський карабін.

 

1.Виготовлення засобу для транспортування потерпілого.

Команда протягом 5 хв. виготовляє з власної розправленої мотузки бухту для транспортування потерпілого двома учасниками (третій – супроводжуючий). Команда, що не вклалась у заданий час, знімається з дистанції.

2.Транспортування потерпілого. Довжина – 100м.

Етап обладнано обмежувальними лініями на вихідній та цільовій ділянці. Транспортування потерпілого (одного з членів команди) на бухті мотузки відповідно до вимог п.1.

3.Подолання перешкоди маятником. Довжина ДП – 4 м.

Етап без самонаведення, обладнаний обмежувальними лініями на вихідній та цільовій ділянці. Суддівська мотузка оснащена вузлами. Самостраховка вусом – обов`язкова. Перша подача мотузки – суддівська. Вантаж дозволено транспортувати на собі.

4.Підйом крутим схилом. Довжина ДП – до 30 м. Крутизна схилу – 30о.

Етап з самонаведенням, обладнаний ПС та ТС на вихідній та цільовій ділянці. На ДП – 5 ППС. Перший учасник рухається з самостраховкою альпенштоком та на командній страховці. Інші – по наведених перилах.

5.Спуск крутим схилом. Довжина ДП – до 30 м. Крутизна схилу – 30о.

Етап з самонаведенням, обладнаний ПС та ТС на вихідній та цільовій ділянці. Перший учасник рухається з самостраховкою альпенштоком та на командній страховці. Інші – по наведених перилах.

6.Траверс схилу. Довжина ДП – до 30 м. Крутизна схилу – 30о.

Етап з самонаведенням, обладнаний ПС та ТС на вихідній та цільовій ділянці. На ДП – 5 ППС. Перший і останній учасники рухаються з командною страховкою. Інші – по наведених перилах.

7.Транспортування потерпілого. Довжина ДП – до 30 м. Крутизна схилу – 30о. Етап суміщено з етапом 6.

Етап з самонаведенням, обладнаний ПС та ТС на вихідній та цільовій ділянці. На ДП – 5 ППС. Потерпілий – травма обох рук. Учасник стає потерпілим з моменту постановки на самостраховку в ПС вихідної ділянки етапу 6. Потерпілий (член команди) рухається по наведених командних перилах разом з супроводжуючим, перестає бути потерпілим з моменту постановки на самостраховку в ПС цільової ділянки етапу 6.

8.Підйомпо вертикальних перилах. Етапи 8 і 9 суміщені. Відлік ПКЧ1 починається з початком роботи команди на етапі 8 (постановка будь-якого учасника в ПС на вихідній ділянці). ПКЧ1 – 20 хв. Висота – до 20м. Крутизна – 90о.

Етап обладнано ПСП (подвійними суддівськими перилами) та трьома локальними петлями на вихідній ділянці. Суддівськими перилами та суддівською страховкою для підйому першого учасника. Вихідна ділянка – земля. Площа для роботи на цільовій ділянці – поличка завширшки 15 см. ПКЧ1– фіксується, коли всі учасники та вантаж знаходяться на цільовій ділянці в ПС. Етапи суміщені та мають один ПС на фініші підйому та на спуску по круто похилійпереправі. Команда, що не вклалася в ПКЧ – припиняє роботу на етапі, оминає етап 9 та прямує до етапу 10.

9.Круто похила переправа вниз.

Довжина – до 30 м. Висота підйому – до 20 м. Кут нахилу – 30о.

Опори для кріплення переправи: природні вантажні опори (дерева). Діаметри опор на вихідній та цільовій ділянках – до 1 м. Етап ПСП та трьома локальними петлями (ЛП) з ЗСК на вихідній ділянці. На цільовій ділянці обмежувальною лінією (ОЛ), ПСП та трьома ЛП. Перший учасник рухається вниз на командній страховці. Вантаж транспортується окремо. Дозволено наведення переправи однією мотузкою.

10.Навісна переправа через річку. Довжина – до 30м. Вода, течія відсутня.

Етап обладнано на вихідній та на цільовій ділянці ОЛ (узріз води), опорами для кріплення переправи діаметром до 1 м (природні вантажні опори - дерева). Перший учасник долає перешкоду на командній страховці, способом, визначеним під час показу дистанції. Решта – по наведеній командою переправі з супроводженням та самостраховкою вусом. Вантаж транспортується окремо. Переправа наводиться двома мотузками.

Фініш. Фіксується по виходу всіх учасників команди і спорядження за лінію фінішу, яка розташована поблизу лінії старту.

 

 

 

Особливі умови:

1.Волочіння мотузок між етапами заборонено.

2.Знаходження представників команд, порівняних до них осіб, глядачів та преси у зоні роботи команд заборонено.

3.Вживання ненормативної лексики учасниками змаганьштрафується аж до зняття команди з дистанції.

4.Старт команд – примусовий. Відлік часу руху команди, що вчасно не з`явилась на старт, починається без попередження команди згідно стартового інтервалу. Рух на дистанції здійснюється відповідно до даних показу дистанції.

5.Вантажем вважається: рюкзаки або ємкість для мотузок (навіть порожні), бухти мотузок (основних та допоміжних довжиною більше 10 м).

6.Команда, що не вклалася у ПКЧ1, припиняє роботу на етапі, отримує штрафні бали (20 б. за кожного учасника та 20 б. за спорядження), забирає спорядження та продовжує виступ за спрощеним варіантом (припиняє роботу на етапі 8 та оминає етап 9).

Підведення підсумків.

 

Результати команд на дистанції визначаються наступним чином:

Серед команд, які пройшли дистанцію повністю, результат визначаються по сумі часу проходження дистанції і штрафів. Команди, що не вклалися в ПКЧ1, продовжують дистанцію за особливими умовами і посідають місця після команд, що пройшли повну дистанцію. Результати команд, що не вклалися у ПКЧ, визначаються за принципом визначення результатів команд, що пройшли всю дистанцію. При рівності результатів вище місце займає команда, яка має меншу суму штрафів. Команди, що не вклалися у норму часу на виготовлення бухти – до подолання дистанції не допускаються.

  

 

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Контакты