» » » Кубок Хортицы
Новости / Соревнования : Кубок Хортицы

Кубок Хортицы

  1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Відкриті обласні змагання з гірського спортивного туризму (далі - ГСТ) проводиться з метою подальшого розвитку гірського спортивного туризму в Україні, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному, гармонійному розвитку людини, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання Кубку:

  • пропаганда та популяризація ГСТ серед широких верств населення України як потужного засобу зміцнення здоров’я і виховання патріотизму, формування свідомості людини щодо повсякденного ведення здорового способу життя, особливо, серед молодого покоління;

  • перевірка та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності гірських туристів;

  • визначення найсильніших команд з ГСТ;

  • виявлення перспективного резерву для формування складу збірних команд;

  • сприяння підвищенню безпеки змагань та гірських спортивних походів.

 

2. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Змагання проводяться з 07 по 10 жовтня 2010 року в м. Запоріжжя (о. Хортиця).

 

3. КЕРІВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯМ ЗМАГАНЬ

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснюють Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької обласної адміністрації та Запорізька обласна федерація спортивного туризму.

3.2. Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію (далі – ГСК), затверджену Запорізькою обласною федерацією. Головного суддю, за поданням Федерації, затверджує Управління у справах сімї, молоді та спорту Запорізької обласної адміністрації згідно з регламентом.

Відповідальність за дотримання правил безпеки під час проведення змагань згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму (далі – Правила) покладається на головного суддю.

 

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. До участі в змаганнях допускаються команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, туристських клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій, команди зарубіжних країн, а також команди, сформовані окремими громадянами. Кількість команд від організацій не обмежується.

4.2. До участі у змаганнях на дистанціях ІІІ класу допускаються спортсмени з кваліфікацією не нижче 3 с.р. або 1 юн. р., а на дистанціях V класу – 1 с.р. При цьому 30% учасників для виступів на дистанціях ІІІ і V класів можуть мати розряд на одну ступінь нижче.

4.3. Вік учасників: до участі у змаганнях на дистанціях ІІІ класу допускаються спортсмени з 15 років; на дистанціях V класу з 17 років (з 16 років по спецдопуску, виданому фізкультурно-спортивним диспансером). Вік учасників визначається по даті народження.

5.4. У змаганнях беруть участь спортсмени, які мають кваліфікацію для участі в змаганнях з гірського туризму, а також розрядники з альпінізму та скелелазіння..

 

5. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

5.1. Змагання проводяться згідно з чинними Правилами та Методичними роз’ясненнями.

5.2. Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження учасників несе представник команди або самі учасники.

5.3. Відповідальність за підготовку учасників команд вимогам, необхідним для безпечного проходження відповідних дистанцій, несуть представники команд.

5.4.. Змагання проводяться на дистанціях ІІІ та V класу, на скельному рельєф з двох видів:

- “Гірські перешкоди” командні змагання з подоланням окремих ділянок дистанції звязками (контрольний вантаж до 30 кг на команду, до 10 кг на зв’язку );

- “Рятувальні технічні прийоми ” – командні змагання з подоланням окремих ділянок дистанції зв’язками

5.5. Склад команди – до 10 чол.: основні учасники – 6 чол.( не менше 1 жінки); запасні учасники – 2 чол., суддя – 1 чол. (не нижче другої суддівської категорії з гірського туризму), а також представник команди – 1 чол.(може бути тренер або капітан).

Суддя повинен мати страховочну систему, каску, самостраховку, не менше 2-х карабінів, страховочний пристрій та рукавиці.

При відсутності судді команда сплачує штраф у розмірі 70 гр.

5.6. Програма змагань:

1 день

 

Заїзд учасників змагань. Робота мандатної комісії до 17-00. Показ дистанцій. Відкриття змагань. Нарада ГСК з представниками команд, жеребкування

2 день

3 день

Змагання на дистанціях згідно порядку, встановленого ГСК

Змагання на дистанціях згідно порядку, встановленого ГСК

4 день

 

Закінчення змагань, підведення підсумків, нагородження переможців, урочисте закриття змагань, від’їзд учасників

 

5.7. Під час проходження мандатної комісії команди здають до ГСК:

а) у тимчасове користування по одній вірьовці діаметром не менше 10 мм довжиною не менше 50 м, а також по п’ять карабінів. Зазначене спорядження використовується для організації суддівської страховки та повертається командам після закінчення змагань;

б) екологічний внесок в розмірі 50 грн, який повертається команди перед від’їздом в повному обсязі, якщо відсутні претензії до чистоти території з боку комендантської служби.

5.8. Жеребкування проводиться окремо для кожного класу дистанцій.

5.9. Підсумки на дистанціях ІІІ та V класу підводяться окремо.

5.9.1. Порядок визначення результатів в окремих видах програми буде встановлений Умовами.

5.9.2. Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць команди у двох видах програми. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, яка посіла краще місце у виді “Рятувальні технічні прийоми”.

6. НАГОРОДЖЕННЯ

Команди, які посіли І місця у загальному заліку нагороджуються перехідними Кубками і Грамотами Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації. Команди, які посіли ІI-III місця у загальному заліку і І-ІІІ місця у кожному виді змагань нагороджуються Грамотами

Учасники, які посіли І-III місця в загальному заліку нагороджуються Грамотами і медалями Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації

Тренери, які підготували переможців та призерів змагань, нагороджуються Грамотами Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації.

 

7. УМОВИ ПРИЙОМУ УЧАСНИКІВ. ФІНАНСУВАННЯ

7.1. Команди повинні мати усе необхідне для розміщення та проживання у польових умовах та самостійного приготування їжі на пальниках.

7.2. Команди повинні бути забезпечені усім необхідним спорядженням для участі у змаганнях відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму, у т.ч. єдиною спортивною формою для участі в урочистому відкритті та закритті змагань, а також у змаганнях на дистанціях.

7.3. Витрати на відрядження учасників та тренерів-представників (страхування спортсменів, проїзд в обох напрямках, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організацій, що відряджають, або учасників команди.

7.4. Витрати пов’язані з організацією змагань (харчування суддів, нагородна атрибутика, канцелярські товари) – здійснюються за рахунок коштів Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації, інші витрати за рахунок коштів Федерації та інших залучених Федерацією позабюджетних надходжень згідно з затвердженим кошторисом.

7.5. Стартовий внесок з команди становить 100 грн. Протести приймаються під заставу у розмірі стартового внеску команди.

 

8. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

Підготовка спортивних споруд та контроль за їх станом під час проведення змагань, відповідно до чинних Правил та наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 «Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності», покладається на головного суддю змагань.

 

9. ЗАЯВКИ

Попередні заявки надсилаються не пізніше як за 10 днів до початку змагань до Запорізької обласної федерації спортивного туризму (до 28 вересня ц.р.) на електронну адресу: cup_khort@front.ru, або shtifman51@gmail.com

Іменна заявка на участь у змаганнях за встановленою формою (додається) повинна бути завірена: підписом лікаря та печаткою медичного закладу, а також підписом керівника та печаткою організації, яка відряджає, і подається до Мандатної комісії у день приїзду учасників. Учасники повинні мати з собою документи, що засвідчують особу з датою народження, підтверджують спортивну та суддівську кваліфікації, страховий поліс від нещасних випадків, дійсні на час проведення змагань та перебування у дорозі.

До змагань допускаються лише команди, які підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін та під час роботи Мандатної комісії.

 

Додаткова інформація:

E-mail: cup_khort@front.ru 067-133-04-49 Теляков Альберт , tryte@ukr.net тел. 095-421-04-05 Дябло Тетяна та shtifman51@gmail.com , 050-454-1572 Штіфман Олександр

 

ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ

Новость отредактировал PDV - 11-10-2010, 09:24
Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Популярные записи

    Контакты