» » » МЕТОДИЧНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Новости / Правила : МЕТОДИЧНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

МЕТОДИЧНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Методичні рекомендації протягом останніх п'яти років постійно були додатком до Умов при проведенні змагань з гірського туризму – від міських і до всеукраїнських Чемпіонатів і Кубків – і дозволили забезпечити однаковий підхід у суддівстві з боку учасників і суддів, звести до нуля численні протести, які раніше мали місце.

Після схвалення гірської комісії і слухачів трьох всеукраїнських і численних регіональних семінарів вони були покладені в основу даних методичних роз’яснень, розроблених відповідно до  рекомендацій п. 1.3.1 чинних Правил.

Пункти, позначені зірочкою (*), а саме – 2.9.1*, 2.9.3*, 6.5*, 8.2.2*, введені до методичних роз'яснень тимчасово до затвердження у якості змін і доповнень до розділу "Гірський туризм" Правил.

 

 

Г Л А В А  1

ЗАГАЛЬНІ  ВІДОМОСТІ 

ПРО  ЗМАГАННЯ З ГІРСЬКОГО ТУРИЗМУ 

 

§1. Умови проведення змагань

і показ дистанцій

 

1.1. Умови проведення змагань

Гірські змагання незалежно від класу дистанцій, форми їх проведення, значимості і системи визначення результатів передбачають розробку умов.

При проведенні змагань не вище V рангу, зокрема обласних, і на дистанціях не вище І-ІІ класів складності Правилами допускається доводити учасникам умови змагань усно, як правило, недоцільно.

 

1.2. Призначення Умов змагань

У доповнення до Положення можуть бути розроблені Умови проведення змагань, в яких дається опис технічних характеристик маршрутів і спецприйомів та, при необхідності, визначаються особливості їхнього проходження  і виконання, і повідомляються учасникам до жеребкування з відповідного виду програми виступів.

Умови висвітлюють особливості проведення змагань, доповнюючи, уточнюючи та конкретизуючи програму виступів, передбачену Положенням. При цьому, визначають вимоги до старту і фінішу, до спорядження і контрольного вантажу і до способів його транспортування, до проходження маршрутів і виконання спеціальних технічних прийомів і цілого ряду інших важливих моментів, включаючи основні положення по забезпеченню безпеки при безпосередньому проведенні змагань.

Учасники змагань із числа запропонованих умовами варіантів одержують можливість при складанні заявки з тактики (п. 1.4) вибирати окремі з них з урахуванням своїх можливостей та виходячи з рівня своєї кваліфікації.

 

1.3. Складові частини умов змагань

При проведенні змагань у двох і більше видах програми умови зазвичай складаються з двох частин:

а) Загальні умови - вимоги, що стосуються положень, які поширюються на проведення змагань у цілому;

б) Умови - вимоги до виступу учасників в окремих видах програми змагань, тобто з проходження окремих дистанцій. Невід'ємною частиною Умов є, як правило, схеми дистанцій.

 

1.4. Бланк Заявки-картки

Заявка-картка складається з трьох частин:

а) заявки команди на проходження маршрутів (виконання спецприйомів);

б) картки судді з тактики для реєстрації допущених учасниками відхилень від заявленої тактики при проходженні дистанції;

в) картки секретаря виду (дистанції) з підрахунку суми штрафних балів за допущені відхилення від заявленої тактики.

Відповідно до цього бланк Заявки-картки, незалежно від прийнятої системи оцінювання результатів виступів, тобто форми проведення змагань, містить наступні частини: заголовну, командну, суддівську і секретарську.

 

 

1.5. Оцінка порушень тактики

Штраф за зміну тактики виставляється за кожне порушення кожному учаснику і на кожному маршруті.

Порядок оцінки порушень заявленої тактики визначається формою проведення змагань.

Зокрема, при проведенні змагань:

а) за заданою програмою - порушення заявленої тактики оцінюються відповідно до таблиці штрафів з тактики в розділі Правил "Гірський туризм" [1];

б) за програмою на вибір і комбінованою програмою - можливі і допустимі тактичні дії, а також покарання за їх порушення заздалегідь визначаються ГСК і одержують оцінку в Умовах.

 

 

 

Весь документ:   zmagan_z_girskogo_turizmu_vid_17_04_2010.doc [386,5 Kb] (cкачиваний: 111)

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Популярные записи

    Контакты