» » » Соревнования по горному туризму
Горный / Соревнования : Соревнования по горному туризму

Соревнования по горному туризму

ПОГОДЖЕНО ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

Президентом ДОФСТДиректор КЗПО "ЦПО”ДОР” Директор КЗ "ЦПНДТ” ВМР

_________О.Р. Горобонос-Андронова ___________ Ю.О.Скляр _____________ О.М.Найда

 

 

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ

XXV традиційних відкритих обласних змагань

з гірського туризму "РУКАВИЧКА-2020”

в спеціально обладнаній спортивній залі серед учнівської молоді

 

1.Мета змагань

Змагання зі спортивного гірського туризму проводяться з метою:

зміцнення здоров’я та пропаганди активного засобу життя серед підлітків і молоді;

популяризації занять спортивним гірським туризмом;

підвищення тактико - технічної майстерності юних спортсменів;

обмін досвідом з туристсько-спортивної роботи серед педагогічних працівників;

виконання спортивних розрядів та визначення кращих учасників та команд області.

 

2.Термін та місце проведення

Змагання проводяться для:

старшої вікової групи, середньої вікової групи - 07-09.02.2020 року;

молодшої вікової групи -21-23.02.2020 року.

Остаточна інформація про термін та місце проведення змагань та умови повідомляється листом комунального закладу "Центр профільного навчання та дитячої творчості” міста Вільногірська, за 2 тижня до початку змагань, командам які підтвердили свою участь.

3.Керівництво змагань

Загальне керівництво з підготовки та проведення змагань здійснює комунальний заклад "Центр профільного навчання та дитячої творчості” Вільногірської міської ради” та комунальний заклад позашкільної освіти "Центр позашкільної освіти” Дніпропетровської обласної ради на базі Вільногірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Вільногірської міської ради Дніпропетровської області та ДОФСТ.

Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію.

4.Участники змагань

До участі в змаганнях допускаються команди: спортивно-туристичних гуртків, секцій, клубів, загальноосвітніх, навчально – виховних, позашкільних закладів, вищих навчальних закладів, збірні команди міст, міських та сільських районів. Вік учасників:

старша вікова група – 2003 - 2004 року народження;

середня вікова група – 2005 - 2006 року народження;

молодша вікова група – 2007 року народження та молодші.

Склад делегації – для дитячих команд до 12 осіб: 9 учасників + 1 керівник + 1 тренер + 1 суддя з туризму. Старша та середня групи: спортивна команда: одно зв’язка - 2 учасника. Чоловіча – 2 учасника ( хлопці); Змішана 2 учасника (чоловік та жінка). На кожну зв’язку запасний учасник. В молодшій групі склад - 4 учасника (один протилежної статі). Запасні учасники виступають в особистих змаганнях та зв’язках. Дозволяється виступати в команді молодшим учасникам, згідно до класу змагань, які мають відповідну спортивну кваліфікацію та спеціальний медичний дозвіл.

5. Документація та умови допуску команд до змагань

Попередні заявки на участь у відкритих обласних змаганнях подаються письмово за 2 тижня до початку змагань, ел. адресою до КЗ "ЦПНДТ” м. Вільногірськ Дніпропетровської області, за ел. адресою cpndt@ur.net або м\т. - 0985096988 директор Найда Олена Миколаївна.

У день заїзду команди подають до мандатної комісії на місці проведення змагань такі документи: іменну заявку за встановленою формою, свідоцтва про народження або паспорти, страхові поліси, учнівські квітки або довідки з місця навчання с фотокартками та підтвердження спортивної кваліфікації на всіх членів команди старшої вікової групи. Кожна команда повинна внести стартовий внесок у розмірі 30 грн. з кожного учасника.

 

6. Програма та умови проведення змагань

Змагання проводяться згідно до Правил змагань зі спортивного туризму (вид гірський), затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту 24.04.2008 року та умовами змагань. Клас дистанції змагань для старшої вікової групи – четвертий - третій, середньої групи – другий, для молодшої групи - перший.

Умови змагань можуть бути спрощені та оголошені на нараді представників.

В особистих змаганнях приймають участь усі заявлені та допущені головною суддівською колегією до змагань учасники.

 

1 день

до14.00

Заїзд та розміщення учасників

з 11.00 до 14.30

Робота мандатної комісії

14.45 – 15.00

Засідання ГСК з представниками команд

16.00-16.30

Урочисте відкриття змагань.

16.30-17.00

Показ дистанцій "Гірські перешкоди” (особиста з командним заліком);

"Гірські перешкоди” ( командна);

"Рятувально - технічні прийоми” (командна ).

17.00-20.00

Початок змагань на дистанції "Гірські перешкоди” (особиста з командним заліком).

20.00 – 21.00

Вечеря.

21.00-21.40

Засідання ГСК з представниками команд.

2 день

07.30 – 08.30

Сніданок

08.00-09.00

Подача заявок з тактики

13.00-14.00

Обід

10.00 –20.00

Змагання на дистанціях "Гірські перешкоди”, "Рятувально технічні прийоми”-.

20.00 – 21.00.

Вечеря

21.00-21.40

Засідання ГСК з представниками команд.

3 день

07.00-08.00

Сніданок.

08.00 – 11.00

Початок фінальних змагань на дистанції " Гірські перешкоди”- (особисті виступи)

11.30 – 11.40

Засідання ГСК з представниками команд.

12.00 – 12.40

Урочисте закриття змагань.

13.00

Роз’їзд команд

 

Для учасників старшої та середньої груп на дистанціях II – IV класу передбачається: робота зв’язками, вільне або комбіноване лазіння, підйом та спуск по вертикальним або похилим перилам, траверси схилу в тому числі маятником, рух по крутопохилій переправі вгору або вниз, навісна переправа, "самовилази з тріщини”, підйоми та спуски потерпілого, надання долікарської допомоги, транспортування потерпілого – спуск, підйом із супроводжуючим, транспортування по перилам, на бухті, в’язання кокану або нош (вміти в'язати ), вузли.

Команда повинна вміти наводити перила на вказаних етапах.

Для учасників молодшої вікової групи передбачається на дистанціях:

"Гірські перешкоди, А”- (особиста з командним заліком) маятники, навісна переправа, траверс, паралельні перила, колода, вузли.

"Гірські перешкоди, Б” (особиста з командним заліком) лазіння по стенду, траверс, спуск за допомоги гальмівного пристрою або вузла + швидкісне лазіння на стенді.

"Смуга перешкод” та "Тактико – технічна” - (командна) маятник, навісна переправа, траверс наведення, паралельні перила, транспортування потерпілого на бухті, льодорубах руках та ношах.

 

7.Умови прийому та розміщення

Команди розміщуютьсяв класах ЦПНДТ, вартість проживання до 20 грн. за добу з особи, зі своїм спорядженням.

Харчування учасників змагань здійснюється самостійно командою. Про можливі зміни про місце і вартість проживання та харчування буде повідомлено додатково.

 

8.Спорядження

Команда повинна матинеобхідний мінімумспорядження для самостійного проходженнядистанції IV - I класу, згідно до умов. Додаткове та нестандартне спорядження може бути використано з дозволу ГСК.

Особисте спорядження:

- спортивна форма згідно до правил змагань; (в залі прохолодно)

- система особиста страхувальна -1шт.; - прусик –2 шт.;

- гальмівний пристрій -1шт.;

- карабін з муфтою –6шт.;

- каска захисна з номерами з боків та ззаду - 1шт.; - рукавиці брезентові – 1 пара.;

Командне спорядження (для старшої та середньої вікової групи, на звзку):

- вірьовка основна ø10 мм.: до 30м - 2шт.;

- карабін з муфтою –18шт.;

- прусик подвійний

 

Команда повинна на час проведення змагань, для обладнання технічних етапів здати в ГСК: мотузку ø 10мм. довжиною 12м – 1 шт., 4 карабіни з муфтою.

9. Підведення підсумків та нагородження

Підведення підсумків проводиться в командному (зв’язка = ЧОЛОВІЧА; ЗМІШАНА) та в особистому заліку серед чоловіків та жінок. В командному заліку призери та переможці визначаються на кожній окремій дистанції згідно до умов дистанцій.

Старша та середня вікова група результати зв’язки в загальному заліку визначається за найменшою сумою місць, що отримала зв’язка на всіх дистанціях. У разі рівності суми місць, перевага надається зв’язці що має вищий результат на дистанції "Рятувальні технічні прийоми", а для молодшої групи - на дистанції "Смуга перешкод ”(командна).

Результат учасників в особистому заліку визначаються сумою часу проходження дистанції та штрафного часу. При рівному результаті вище місце посідає учасник який має менше штрафного часу. В особистій першості у фіналі виступають 8 дівчат та 10 юнаків.

Результат команди на дистанціях "Гірські перешкоди”, "Рятувальні технічні прийоми” та "Тактико–технічна” вказано в умовах дистанції.

Також підводиться загальний командний залік делегацій - це сума місць двох кращих зв'язок, обов’язково результат мішаної зв’язки.

Учасники, що посіли призові місця в особистій першості та змаганнях зв'язок чоловічих, мішаних - нагороджуються грамотами КЗ "ЦПНДТ” та медалями. Команди які посіли призові місця на окремих дистанціях нагороджуються грамотами КЗ "ЦПНДТ”. Команди які посіли призові місця в загальному заліку нагороджуються дипломами Дніпропетровської обласної федерації спортивного туризму та КЗ ПО «ЦПО»ДОР», в кожній віковій групі окремо.

10.Фінансування

Витрати, пов’язані з організацією, підготовкою та проведенням обласних змагань за рахунок коштів ЦПНДТ м. Вільногірськ та спонсорів.

Витрати на нагородження та суддівство за рахунок стартового внеску та коштів ДОФСТ.

Витрати на проїзд, проживання делегації, харчування учасників та суддів від команди, добові керівникам, стартовий внесок – за рахунок коштів організацій, що відряджають.

Даний порядок проведення є офіційним викликом на змагання

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Популярные записи

    Контакты