» » » Кубок Донбасса
Горный / Соревнования : Кубок Донбасса

Кубок Донбасса

ПОЛОЖЕННЯ

про відкриті обласні змагання  

"Кубок Донбасу" з гірського туризму 

 

1. МЕТА  ТА  ЗАВДАННЯ

      "Кубок   Донбасу"  з   гірського    туризму   проводиться   з   метою  подальшого розвитку  спортивного  туризму  в  Донецькій  області, як  ефективного  засобу   підвищення ролі   фізичної  культури  і  спорту  у   всебічному  гармонійному  розвитку  особи,  сприяння формуванню  здорового  способу  життя  населення.                                              

     Головні  завдання  "Кубка":                                                                   

      -  пропаганда та популяризація спортивного туризму серед широких верств населення;

      -  перевірка   та   підвищення   рівня   технічної   майстерності   спортсменів-туристів;

      -  визначення найсильніших команд області з гірського туризму;         

сприяння підвищенню безпеки спортивних походів з гірського туризму.

 

2. ТЕРМІН  ТА  МІСЦЕ  ПРОВЕДЕННЯ   

       "Кубок  Донбасу"   з     гірського  туризму  проводиться   з 18 по 21 квітня  2014  року на скельодромі поблизу сел. Зуївки м. Харцизська. Проїзд автобусом № 11 Донецьк-Харцизськ з Пiвденного автовокзалу, потiм автобусом Харцизськ-Зуiвка до кiнцевої зупинки.  

                                            3. КЕРІВНИЦТВО  ЗМАГАННЯМИ

3.1.Загальне керівництво змаганнями здійснюють Управляння з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, Обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи та Донецька обласна федерація спортивного туризмі (далі –Федерація).

3.2. Безпосереднє проведення змагань покладається на Головну суддівську колегію (далі - ГСК). Головний суддя змагань – Самуся С.І., заступник головного судді – Михайлюк Л.С., головний секретар – Телюкова С.М..

Відповідальність за дотримання правил безпеки під час проведення змагань, відповідно до чинних Правил змагань зі спортивного туризму, покладається на головного суддю.               

4. УЧАСНИКИ  ЗМАГАНЬ 

4.1. До участі у змаганнях допускаються команди туристських клубів, навчальних закладів та інших організацій, а також команди сформовані окремими громадянами,  що мають необхідну кваліфікацію учасників. Кількість команд від організацій не обмежується.

4.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени, що мають відповідний спортивний розряд з гірського туризму, скелелазіння, альпінізму, а також зі спелео- та пішохідного туризму. Кваліфікація учасників змагань повинна бути не нижче вимог, передбачених Правилами змагань зі спортивного туризму (далі Правила) затвердженими Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.04.2008 року.

4.3. Мінімальний вік учасників (за роком народження) -  15 років (дист-ції 3-го классу), 16 років (дист-ції 4-го классу). За спеціальним допуском медичного закладу до участі у змаганнях можуть бути допущені до 2-х учасників від команди, вік яких на один рік менше (за роком народження) відповідно з п. 3.3.2 Правил.

4.4. Склад делегації – до 8 осіб, у тому числі:

<!--[if !supportLists]-->

-     основний склад команди – 4 (у т.ч. не менше 1 людини протилежної статі);

<!--[if !supportLists]-->

-     запасні учасники – до 2.

<!--[if !supportLists]-->

-     представник команди – 1 (може бути учасником);

 -     суддя  1 (обов'язково!). Суддя повинен мати досвiд суддiвства.

 

5. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

5.1. Змагання проводяться  відповідно до чинних Правил.

5.2. Відповідальність за якість і безпечне використання командного та особистого спорядження учасників несе представник команди або самі учасники.

5.3. Відповідальність за підготовку учасників команд, необхідне для безпечного подолання відповідних дистанцій, несуть представники команд.

5.4. Змагання проводяться на двох дистанціях 3-4 класу  на скельному рельєфі з видів програм:

<!--[if !supportLists]-->

-     «Гірські перешкоди» - командні змагання. Дистанція проходиться  з контрольним вантажем до 30 кг на команду;

<!--[if !supportLists]-->

-     «Гірські перешкоди» з елементами виду «Рятувальні технічні прийоми» – змагання зв'язок.

В один з видів програми може бути включена водна перешкода. 

 

6. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

         18.04.  -  заїзд та розміщення команд, робота мандатної комісії  (до 20:00);  нарада ГСК з представниками команд, жеребкування команд; робота технічної комісії;

         19.04.  - показ дистанцій; прийом заявок з тактики; урочисте  відкриття  змагань;  змагання  на дистанціях;

         20.04.  - продовження змагань;

         21.04.  - визначення результатів, нагородження, закриття, від'їзд учасників;

         Можливе завершення змагань 20.04.

6.1. Докладні умови змагань на дистанціях команди одержать на місці змагань.

6.2. Додаткова інформація надається: тел. 050-368-29-35, Самуся С.І..

         6.3. Для облаштування дистанцій змагань команди (під час проходження   мандатної   комісії)  здають   до   ГСК   у   тимчасове використання по одній основній вірьовці діаметром  10 -  12 мм, довжиною 40 - 60 метрів, а також по три карабіни. Зазначене спорядження повертається командам після закінчення змагань.

 

7. ВИЗНАЧЕННЯ  ПЕРЕМОЖЦІВ  ТА  НАГОРОДЖЕННЯ

7.1. Результати змагань на окремих дистанціях визначаються відповідно до Правил (п. 3.15.8.2) та Умов. У виді програми «Гірські перешкоди» з елементами виду «Рятувальні технічні прийоми» – змагання зв'язок місце визначається за сумою місць зв’язок, при рівності суми вище місце посідає команда, в якої кращий результат змішаної зв’язки.

Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць команди на двох дистанціях змагань. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, яка посіла краще місце на дистанції «Гірські перешкоди» - командні змагання.

7.2. Команди-призери в загальному заліку та в кожному виді змагань нагороджуються грамотами і можливо призами спонсорів. Учасники, що посіли І - ІІІ місця в кожному виді програми нагороджуються дипломами. Команда, яка посiла перше місце у загальному заліку, нагороджується перехідним Кубком, а її учасники, які виступали на двох дистанціях - медалями.

                                              

8.  ФІНАНСОВІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

8.1. Розміщення  учасників  проводиться  у польових умовах. Харчування забезпечується учасниками самостійно.

 8.2. Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі в змаганнях відповідно до Правил та Положення (див. п. 5.4) у т.ч. єдину спортивну форму для участі в урочистому відкритті та закритті змагань.

8.3. Витрати на відрядження учасників і тренерів – представників (страхування спортсменів, проїзд в обидва кінці, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організації, що відряджає команду, або учасників команди.

8.4. Витрати, пов'язані з організацією та проведенням змагань частково здійснюються за рахунок стартових ( 20 грн. з учасника), протестових ( 100 грн. з команди) внесків та за рахунок залучених Федерацією коштів.

 

9. ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ СПОРТИВНИХ СПОРУД

Підготовка місця проведення змагань і контроль за його станом під час проведення змагань, відповідно до чинних Правил і наказу Минсім`ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 "Про додаткові заходи по попередженню травматизму і запобіганню нещасних випадків у спортивній діяльності”, покладається на головного суддю змагань.

 

10. МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

На змаганнях під час їх проведення повинен бути присутній лікар, або інший медичний працівник, готовий до надання першої медичної допомоги.

 

11. ПОРЯДОК ТА ТЕРМІН ПОДАННЯ ЗАЯВОК

Попередні заявки подаються не пізніше, ніж за тиждень до початку змагань (тел.: (062) 337-56-93, (050) 368-29-35 - Самуся С.І., е-mаіl: samusya @ gmail.com).

Іменна заявка на участь у змаганнях по установленій формі повинна бути завірена: підписом лікаря та печаткою медичної установи, а також підписом керівника і печаткою організації, що відряджає команду, і подається в Мандатну комісію в день заїзду команд. Учасники повинні мати з собою документи, які засвідчують особистість учасника (паспорт); класифікаційні книжки; а також страхові поліси від нещасних випадків на спортивних заходах (на всіх учасників змагань, у т.ч. на суддів від команди) дійсні на час змагань. При відсутності страхових полісів  можливе їх оформлення під час роботи мандатної комісії у представника страхової компанії. Про необхiднiсть страховки потрібно повiдомити до 15 квiтня.

         До змагань допускаються тільки команди, які підтвердили свою участь у встановлений для попередніх заявок термін і під час роботи Мандатної комісії.

 

 

ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ                                      

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Популярные записи

    Контакты