» » » Горные соревнования в залах
Горный / Соревнования : Горные соревнования в залах

Горные соревнования в залах

П О Л О Ж Е Н Н Я

про відкриті змагання в закритих приміщеннях з гірського спортивного туризму «Кубок МКС 2012»

 

1.     МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Відкриті змагання з гірського спортивного туризму (далі – ГСТ) проводиться з метою подальшого розвитку ГСТ в Україні, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному, гармонійному розвитку людини, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання змагань:

·        пропаганда та популяризація ГСТ серед широких верств населення України як потужного засобу зміцнення здоров’я і виховання патріотизму, формування свідомості людини щодо повсякденного ведення здорового способу життя, особливо, серед молодого покоління;

·        перевірка та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності гірських туристів;

·        виявлення найсильніших команд і спортсменів з ГСТ;

·        виявлення перспективного резерву для формування складу збірних команд;

·        сприяння підвищенню безпеки гірських спортивних походів;

·        зміцнення дружніх стосунків між гірськими туристами різних регіонів.

 

2. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Змагання з гірського спортивного туризму «Кубок МКС 2012» проводяться 9 грудня  2012 року в спортивному залі Київського університету туризму, економіки та права (КУТЕП), м. Київ, вул. Жмаченка, 26.

 

3. КЕРІВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯМ ЗМАГАНЬ

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснюють Управління з питань фізичної культури і спорту Київської обласної адміністрації та Київська обласна федерація спортивного туризму .

3.2. Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію (далі – ГСК), затверджену Київською обласною федерацією. Головного суддю за поданням Федерації затверджує Управління з питань фізичної культури і спорту Київської обласної адміністрації згідно з регламентом.

3.3. Відповідальність за дотримання правил безпеки під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму.

 

 

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. До участі в змаганнях допускаються команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, туристських клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій, команди зарубіжних країн, а також команди, сформовані окремими громадянами. Кількість команд від організацій не обмежується.

4.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени які мають відповідний спортивний розряд з гірського, пішохідного туризму, скелелазіння або альпінізму, а також з спелеотуризму. Кваліфікація учасників змагань повинна бути не нижче вимог, передбачених Правилами змагань зі спортивного туризму (далі – Правила) затвердженими Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.04.2008 року.

4.3. Вік учасників: 16 років і старше (за роком народження). Учасники віком 15 років  допускаються до змагань при наявності допуску спортивно-фізкультурного диспансеру (окрема довідка).

4.4. Основний склад команди – 2 ос. Допускається виступ команди у неповному складі (одна особа).

 

5. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

5.1. Змагання проводяться відповідно до чинних Правил, затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.04.2008 року.

            5.2. Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження учасників несе тренер (представник) команди або самі учасники.

            5.3. Відповідальність за підготовку учасників команд вимогам, необхідним для безпечного подолання  відповідних дистанцій, несуть тренери (представники) команд.

5.4. Змагання проводяться на дистанціях ІV класу, з видів програми:

- «Рятувальні технічні прийоми» - особисті змагання зв’язок;

-  «Гірські перешкоди» - особисті змагання з командним заліком.

5.4.1. Змагання з виду "Рятувальні технічні прийоми"  можуть включати наступні технічні прийоми (різні варіанти):

 • підйом та спуск по вертикальних перилах,
 • підйом та пуск по крутопохилій переправі, в тому числі потерпілого,
 • траверс,
 • спуск потерпілого з супроводжуючим,
 • підйом легкопотерпілого  (травма рук)
 • навісна переправа, в тому числі з потерпілим,
 • спуск легкопотерпілого з дорощуванням.

5.4.2. Змагання з виду "Гірські перешкоди"  можуть включати наступні технічні прийоми (різні варіанти):

 • підйом та спуск по вертикальним перилам,
 • підйом та спуск по круто похилій переправі,
 • траверс,
 • підйом вздовж шлямбурної доріжки,

·                    спуск з дорощуванням.

 

6. Програма змагань

 

0 день

04.12

Нарада з представниками команд о 19:00 в приміщенні спортивного залу Київського університету туризму, економіки та права (КУТЕП), м. Київ, вул. Жмаченка, 26.

 

2 день

09.12

Робота мандатної комісії з 09:00. Нарада з представниками команд. Жеребкування. Змагання на дистанціях згідно порядку встановленого ГСК. Урочисте нагородження учасників змагань. Закриття.

 

6.1. Додаткова інформація: Попередні Умови змагань, їх обговорення та схеми дистанцій будуть розміщені на сайті www.mks3.forum24.ru . Остаточні Умови команди отримають на місці змагань. Всі учасники змагань повинні мати змінне спортивне взуття.

 

7. Визначення переможців

 7.1. Порядок визначення результатів на окремих дистанціях буде встановлений Умовами.

      7.2. Визначення переможців та призерів проводиться відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму.

 7.3. Залік серед чоловічих та змішаних зв'язок окремий.

7.4. Особистий залік серед чоловіків та жінок окремий. Командний залік на дистанції «Гірські перешкоди» визначається за сумою місць учасників у особистому заліку. При однаковій сумі перевагу має команда, в якої вище краще місце, а при рівності їх – та, що має кращий жіночий результат.

7.5. Загальнокомандний залік визначається за сумою місць  команди на двох дистанціях. При однаковій сумі перевагу має команда, в якої кращий результат на дистанції «Рятувальні технічні прийоми»РРРРівпамр.

8. НАГОРОДЖЕННЯ

8.1. Учасники команд, які посіли І-ІІІ місця у загальному заліку серед чоловічих та змішаних команд нагороджуються медалями і дипломами Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Київської облдержадміністрації.

8.2. Учасники команд, які посіли І-ІІІ місця у особистих заліках на окремих дистанціях нагороджуються дипломами.

 

9. ФІНАНСОВІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

 9.1. Харчування організується командами самостійно.

9.2. Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі у змаганнях відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму та Положення (див. п. 5.4), у т.ч. єдину спортивну форму для участі в урочистому відкритті та закритті змагань, а також у змаганнях на дистанціях.

9.3. Витрати на відрядження учасників та тренерів/представників (страхування спортсменів, проїзд в обох напрямках, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організацій, що відряджають, або учасників команди.

9.4. Витрати пов’язані з організацією змагань (харчування суддів, нагородна атрибутика, канцелярські товари) – здійснюються за рахунок залучених Федерацією коштів.

9.5. Стартовий внесок у розмірі 20 гривень з учасника команди.

 

 10. ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ СПОРТИВНИХ СПОРУД

Підготовка спортивних споруд  та контроль за їх станом під час проведення змагань, відповідно до чинних Правил та наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 “Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності”, покладається на головного суддю змагань.

 

11. МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

На змаганнях під час їх проведення повинен бути присутнім лікар або інший медичний працівник, готовий до надання першої медичної допомоги.

 

12. ПОРЯДОК ТА ТЕРМІН ПОДАННЯ ЗАЯВОК

Попередня реєстрація команд на сайті www.mks3.forum24.ru або за телефоном: 093-856-69-24. Заявки надсилаються не пізніше як за 10 днів до початку змагань.

Іменна заявка на участь у змаганнях за встановленою формою (додається) повинна бути завірена: підписом лікаря та печаткою медичної установи, а також підписом керівника та печаткою організації, що відряджає команду, і подається в Мандатну комісію в день приїзду команд. Учасники повинні мати з собою документи, які засвідчують особу з датою народження, підтверджують спортивну або суддівську кваліфікації, а також страхові поліси від нещасних випадків, дійсні на час проведення змагань та перебування у дорозі.

До змагань допускаються тільки команди, які підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін і під час роботи Мандатної комісії.

 

 

ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ

Поделиться новостью:

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Популярные записи

  Контакты