» Календарь соревнований

Календарь соревнований

Весь документ:   Polozhennya-oblasne-DOFST-2019.docx [72,88 Kb] (cкачиваний: 22)

 

 Документ с печатью:  [attachment=114]

  

П О Л О Ж Е Н Н Я

про обласні змагання зі спортивного туризму на 2019 р

 

ЦІЛІ  ТА ЗАВДАННЯ ЗМАГАНЬ

Обласні змагання зі спортивного туризму проводяться з метою подальшого розвитку спортивного туризму в Дніпропетровської області як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному гармонійному розвитку особи, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання змагань:

Пропаганда та популяризація спортивного туризму серед широких верств населення;

Перевірка та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності спортсменів-туристів;

Визначення найсильніших команд Дніпропетровської області з видів спортивного туризму та спортивних походів за видами туризму;

Виявлення перспективного резерву для збірних команд області зі спортивного туризму;

Сприяння підвищенню безпеки спортивних походів з видів туризму;

Сприяння моніторингу стану розвитку спортивного туризму в Дніпропетровської області та виявлення рейтингу регіонів.

 

СТРОКИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Обласні змагання зі спортивного туризму проводяться протягом 2019 року відповідно до Єдиного календаря спортивних змагань Дніпропетровської області на 2019 рік  у  такі  терміни:

2.1.  Чемпіонат області зі спортивного  лижного туризму:  01-04 (запасний термін 15-18) лютого;  м. Новомоськовськ, (сел. Стара Орлівщіна);

2.2.  Чемпіонат області зі спортивного гірського туризму  у  приміщенні  на штучному рельєфі серед  дорослих та юніорів; 07 – 12 лютого,   м.Вільногірськ, спортзал ЗОШ № 4;

2.3.  Чемпіонат області зі спортивного пішохідного туризму, 28-31 березня, Дніпропетровська обл. с. Орлівщина;

2.4. Чемпіонат області зі спортивного водного туризму, присвячений до Дня Космонавтики,  05 – 08 квітня; м. Павлоград (ФСК «Шкуренко»), річка Вовча;

2.5. Чемпіонат області зі спортивного гірського туризму «Пам’яті товариша» на Кубок Юрія Співакова; 18-22 квітня, Старокодакський кар’єр, м. Дніпро;

2.6.  Чемпіонат області зі спортивного велосипедного туризму;  17 – 21 травня,  м. Кривий Ріг

2.7Чемпіонат  області зі спортивного вітрильного туризму, 28- 30 червня; м. Дніпро, акваторія річки Дніпро;

2.8.Кубок  області зі спортивного вітрильного туризму  "Кубок катамаранів" - (юніори, дорослі); 30 серпня – 01 вересня; м. Дніпро, акваторія річки Дніпро;

2.9. Кубок області зі спортивного гірського туризму "Зв’язки -2019"(особисто-командний); 12-17 вересня, Старокодакський кар’єр, м. Дніпро ;

2.10.  Кубок Дніпропетровської області зі спортивного водного туризму: 26 – 30 вересня, р. Оріль,  пмт.Обухівка

2.11. Кубок області зі спортивного вітрильного туризму – «Дніпровські вітрила»; 1214 жовтня, м. Дніпро, акваторія річки Дніпро (Шевський острів);

2.12. Кубок області зі спортивного пішохідного туризму: 25– 28 жовтня, м. Дніпро, р-н ж/м Фрунзенский

2.13. Чемпіонат області зі спортивних туристських походів 2016-2019 р.; м. Дніпро, 01-08 грудня

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

                3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань зі спортивного туризму здійснює Управління молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.

3.2. Відповідальність за підготовку та  проведення змагань покладається на Дніпропетровську обласну федерацію спортивного туризму. Безпосереднє проведення змагань здійснюють оргкомітет та головна суддівська колегія (далі – ГСК), склад яких затверджується обласною федерацією спортивного туризму та  погоджується Управлінням.

 

БЕЗПЕКА ТА ПІДГОТОВКА МІСЦЬ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ

4.1. Відповідальність за дотримання правил безпеки та здоров’я учасників під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з діючими Правилами змагань зі спортивного туризму та «Положенням про медичне забезпечення спортивно-масових заходів» (наказ Мінохорони здоров’я України від  27.10.2008, № 614 та  наказ  Мінсім’ямолодьспорту України  від 17.11.2008, № 4557).

4.2. Змагання проводяться згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму, затвердженими 24 квітня 2008 року Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту.У разі необхідності можуть додатково до цього Положення розроблятися Умови проведення змагань, які не повинні суперечити Правилам і повинні своєчасно повідомлятися учасникам. 

4.3. Підготовка спортивних споруд та контроль за їх станом під час проведення змагань відповідно   до чинних Правил та наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 березня 2004 року № 1274  Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобіганню нещасних випадків у спортивній діяльності» покладається на головного суддю змагань

 

УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

5.1. До участі у обласних змаганнях допускаються команди міст, районних центрів та районів області, районів міста Дніпропетровська, туристичних  клубів, спортивних товариств та спортсмени особисто. Кількість команд від території не обмежена.

5.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени, які за віком та спортивною  кваліфікацією,  відповідають вимогам  Правил змагань зі спортивного туризму в частині, що стосується класу дистанцій (п.3.3.2), та включені до іменної заявки і їх спортивна кваліфікація відповідає вимогам Положення та Правилам змагань, мають дозвіл медичного закладу, страховий поліс, обумовлений Положенням, а також необхідне спорядження.

На змаганнях юнаків та юніорів вік учасників визначається Положенням про змагання.

На змаганнях з водних видів туризму усі учасники повинні вміти плавати, про що останні засвідчують письмово.

5.3. В залежності від кількості команд з відповідною спортивною кваліфікацією учасників, змагання можуть проводитись на дистанціях різного класу.

5.4. До участі у змаганнях допускаються команди, що успішно пройшли мандатну комісію змагань та ввели до складу суддівської колегії змагань суддів від команд в обумовленій кількості.

 

УМОВИ  ФІНАНСУВАННЯ ТА МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСНИКІВ

6.1. Фінансування проведення змагань здійснюється згідно з кошторисом, затвердженим Управлінням (за статтями затрат: КЕКВ 2210 - придбання медалей, грамот та канцелярські  витрати;   придбання спортивної форми; типографські витрати; КЕКВ 2240 - витрати на харчування суддів (суддів ГСК додатково 2 дні до терміну провелення змагань), оренда транспорту та спортивних споруд; КЕКВ 2250 - витрати на проїзд,  добові,  розміщення;)  та за рахунок залучених Федерацією коштів. Термін подання кошторисів - до 20 числа попереднього місяця до змагань.

6.2. Витрати з участі команд у змаганнях (проїзд, добові, харчування, проживання учасників, представників та суддів від команд; прокат спорядження; страхування учасників змагань тощо) проводяться за рахунок коштів організацій, що відряджають команди на змагання або інших залучених коштів.

6.3. Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі у змаганнях відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму, а також Умов проведення окремих видів змагань.

6.4. Розміщення учасників, як правило, проводиться у польових умовах. Команди повинні мати усе необхідне для проживання у польових умовах та самостійного приготування їжі без вогнища.

 

СТРОКИ ТА ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ЗМАГАННЯХ

7.1. Попередні заявки  відповідно Правил  на участь команд у змаганнях подаються до відповідального від Президії обласної федерації за проведення окремих змагань (дивись додаткову інформацію про змагання) не пізніше ніж за 10 (десять ) діб до початку змагань (або головному судді змагань).    Детальну інформацію можно отримати на сайті Дніпропетровської обласної федерації спортивного туризму -  www.dfst.dp.ua

7.2. У день офіційного початку змагань команди подають до мандатної комісії на місці проведення змагань такі документи:

іменну заявку за встановленою формою, завірену лікарем, медичним закладом та організацією, що відряджає;

спец допуск з фізкультурного диспансеру у випадках, передбачених цим Положенням;

класифікаційні книжки спортсменів;

страхові поліси від нещасних випадків (на всіх спортсменів) дійсні на термін змагань

паспорти учасників ( для військовослужбовців - військові квитки, для учнів – учнівські квитки та копії свідоцтва про народження).

7.3. Команди, що не подали попередні заявки, оплачують стартовий внесок в подвійному розмірі.

7.4. Команди, що не представили кваліфікованого суддю, оплачують додаткову суму у розмірі стартового внеску.

7.5. Учасниками змагань є команди СК, КФК, підприємств, організацій, вищих і середніх навчальних закладів, ДЮЦ та інші від усіх районів, міст та селищ Дніпропетровської області, а також команд запрошених з регіонів України.

Вік учасників змагань, необхідний досвід (спортивна кваліфікація) та кількісний склад команди уточнюється в відомостях про змагання, або додатковими умовами про змагання.

 

ПРОГРАМА  ПРОВЕДЕННЯ  ЗМАГАННЬ З ВИДІВ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ

 8.1. Чемпіонат області зі спортивного  лижного туризму:

8.1.1. Учасники змагань:

Вік  - 14 років та старше

Спортивна кваліфікація учасників – не нижче  II розряду.

Склад команди – 8чоловік: 4 учасника, у тому числі 1 жінка; 2 – запасних; тренер-представник, суддя.

8.1.2. Змагання проводяться з 01 до 04 лютого 2019 року (запасний термін – 15-18 лютого 2019 р.) у с. Стара Орлівщина (урочище «Подкова»). Розміщення учасників і команд – у польових умовах.

8.1.3.  3магання проводяться на дистанціях 2 класу "Лижний маршрут" та «Орієнтування на лижах».

8.1.4.  Програма змагань:

 

01 (15) лютого

Заїзд учасників змагань. Робота мандатної комісії. Нарада ГСК з представниками команд, жеребкування.

02 (16) лютого

Відкриття змагань, змагання на дистанції « Лижний маршрут».

03 (17) лютого

Змагання на дистанціяї «Орієнтування на лижах». Підвдення результатів. Нагородження переможців та закриття змагань. Від’їзд учасників.

8.1.5. Мінімальний достатній перелік спеціального спорядження:

- на 1 учасника: лижі, лижні палки, бахіли, вітрозахисний костюм, лавинна стрічка довжиною 10 м з розміткою через кожен метр, рюкзак;

- на команду: 2 вірьовки довжиною не менше по 40 м кожна, компас, медаптечка.

8.1.6. Місця учасників на дистанціях "Лижний маршрут" та «Орієнтування на лижах» визначаються за найменшою сумою часу проходженняокремоїдистанції та штрафного часу команди. При рівності результатів перевага надається команді, яка має меншу кількість штрафних балів.

8.1.7. Місця команд у загальному заліку визначаються сумою місць, зайнятих ними на окремих дистанціях. Команди, що не мають повного заліку займають місця після команд з більш повним заліком. При рівності результатів перевага надається команді, яка має кращий результат на дистанції "Лижний маршрут".

8.1.8 Додаткова інформація: За додатковою інформацією звертатися до голови комісії з лижного туризму обласної федерації Рибалко Д.А.: e-mail: dar70@i.ua,   тел. 050-524-08-38.

 

8.2. Чемпіонат області зі спортивного гірського туризму в приміщеннях на штучному рельєфі.....    

ДФСТ

Днепропетровская областная федерация спортивного туризма - занимается организацией и поддержкой спортивных и туристских мероприятий на территории Днепропетровской области.

Популярные записи

Контакты